Ako bez šmúh umyť oknoAsi pred mesiacom sme mali bežnú objednávku, ktorá ale mala nezvyčajné pozadie. Do našej upratovacej firmy A SERVIS LIPKA nám zavolala mladá, podľa hlasov sympatická dvojica študentov. Vážne, volali mi obaja odrazu, takže sme sa občas v tej záplave slov všetci traja strácali. Na druhe strane, aspoň sa človek nenudil. Umývanie okien Bratislava.

Jadrom ich spoločnej komunikácie bolo veľké okno. Majú s ním vraj značný problém. Robili všeličo, ale sa im nedarí vyčistiť ho tak, ako by si to obaja predstavovali. Zariaďujú si nové, spoločné bývanie a táto mrzutosť im bráni začať konečne normálne fungovať. Najmä to mladé dievča bolo značne rozladené a cítil som, ako veľmi ju ten problém hnevá.umývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domy

Mám dcéru v podobnom veku, a tak si ma tá dvojka trochu omotala. Celé ich rozprávanie bolo o prvom spoločnom priestore. Zatiaľ len skromne, ale – podľa ich slov – vždy lepšie ako žiť oddelene, kdesi na príšernom intráku alebo každý u rodičov, konštatovali jednohlasne. On vraj o rok i tak končí, jej chýbajú ešte dva. Dalo sa ľahko usudzovať, že rodiny z tohoto kroku mladej dvojice nadšené asi neboli.

Rodičia oboch mladých sa dokonca spolu stretli, aby potomkov priviedli na správnu cestu, no nič horšie urobiť nemohli. Veronskí milenci skrátka sú a ostanú príliš silnou inšpiráciou, takže sa v stave núdze obaja provizórne uchýlili do bytu babičky dievčaťa. Odtiaľto, s pomocou starej mamy, začali vyvíjať sústredené diplomatické úsilie, aby svoj veľký sen spoločného bývania konečne naplnili.

Pravda, našej dvojke dalo kopu roboty…

Čistenie okien BratislavaPravda, našej dvojke dalo kopu roboty, kým si proti rodičovskej presile presadili svoje, no napokon sa priblížila ich vytúžená hodina. Prirodzene, dajaký čas im zabralo aj hľadanie vhodného bytu. S peniazmi a bankou im nezištne pomohla stará mama dievčaťa, ale vo všetkej tajnosti dvoch spriaznených ženských sŕdc. Napokon, celkom trefne sa hovorí, že čo dievke matka zakáže, stará mama často rozviaže.

Keď sme s kolegami tento príbeh neskôr preberali, obecne medzi nami zavládol akýsi dobrý pocit. Zhodli sme sa totiž, že dnešní mladí dokážu nad výhody materiálneho rodičovského zaistenia postaviť vlastné, aj keď v mnohom neistejšie predstavy o živote. To sa nám zdalo ako skvelá správa pre rodičov aj budúce deti.

Naša šťastná dvojica sa tak začala pomaličky osamostatňovať a neveľký, ale v každom ohľade útulný dvojizbový byt v širšom centre mesta, premienať na svoj prvý domov. Samozrejme, že každý nečakaný problém a novú komplikáciu zvládali s dokonalou noblesou a nadšením, lebo ako je známe, láska hory prenáša.Umývanie výškových budov - Práce vo výškach

Vrásky im tak nestihol narobiť ani pokazený výťah, ktorý si práve vybral deň ich sťahovania, takže na tretie sa nachodili viac ako dosť. A v pohode zvládli aj zádrapčivú susedu, ktorá mala zrejme neodbytný pocit, že bude vedľa nej žiť akási podozrivá, mladá dvojka, takže po celý deň bolo jej hlavu vidieť v škáre dverí.

Keďže byt bol vo veľmi dobrom stave…

Keďže byt bol vo veľmi dobrom stave, zatiaľ neplánovali radikálne zmeny. Kúpili len zopár drobností, niečo dostali z rodiny darom, chalan steny pekne vymaľoval a spolu upratali. Samozrejme, chceli to mať za sebou, čo najskôr. Jednou z posledných vecí pred finálnym položením kobercov a buchnutím šampanského, malo byť umytie okien.

Umývanie okien – Výškové práceDohodli sa, že si robotu rozdelia, aby boli rýchlejšie hotoví. Dievča si vzalo väčšie sústo, lebo si nechcelo pošramotiť povesť budúcej pani domu. Okrem obývačky a dverí na balkón, začala umývať aj okno v menšej izbe. Videla síce, že je čiastočne polepené žltým, tvrdým papierom, ale pripisovala to povahe bývalého majiteľa, ktorý vraj pre prácu potreboval celý deň šero.

Chalan pracoval medzičasom v kuchyni a podľa dohody bolo na ňom, aby po skončení svojho dielu práce uvaril top super kávu pre oboch. Kuchynské okno nebolo zvlášť veľké, navyše smerovalo do dvora, takže vyzeralo o niečo menej zaprášené.

Asi po pol hodinke mládenec vyčaroval dva hrnčeky kávy a vydal sa za dámou svojho srdca, nech ju priviedie na iné myšlienky. Ostal ale nemilo prekvapený, keď svoje dievča našiel v tej malej izbe, ako sa stále očividne trápi s umývaním širokého okna.Umývanie okien vo veľkých výškach

Mladá žena ho v zlomku sekundy zaregistrovala. Na čele sa jej perlily kvapky potu a vlasy jej padali do očí. Hovorila s ním dosť rozmrzene, že vraj ten bývalý majiteľ, bol zrejme riadny čudák, keď si kvôli šeru okná polepil žltým papierom. Zrejme nemal všetkých päť pokope, lebo sa to všetko na tom skle drží ako pes ježa.

Rozhovorila sa a vzápätí sklamane konštatovala…

Rozhovorila sa a vzápätí sklamane konštatovala, že nech sa snaží akokoľvek, kúsočky papiera a lepidlo – ktovie, čo za dryák to vlastne použil – držia na skle, ba i rámoch ako pribité. To predsa nie je možné, aby nezabrala teplá voda, saponát a moja sila, čertila sa. Chalan sa usmial, že s tou silou to u nej vidí trochu inak a na typicky kohútí spôsob sa rozhodol svojej babe ukázať, kto má právo hovoriť o sile. Uhádnuť je ľahké – pohorel.

Umývanie okien vo výškach pomocou horolezeckej technikyBolo im obom jasné, že si s oknom sami neporadia. Rodičom zo zásady zavolať nechceli, babička im medzičasom pomohla viac ako dosť, takže sa spoľahli na web a vyhľadávač. Hľadali upratovaciu firmu, ktorá má v prvom rade profesionálnu tradíciu, skúsenosti a dobré meno u zákazníkov. Kľúčom pre ne boli najmä ohlasy, reakcie a hodnotenia klientov.

Na ich prekvapenie hľadanie trvalo pomerne krátko. Už od počiatku sa im totiž začalo, a to čoraz častejšie, vynárať jedno meno – upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývanie okien Bratislava. Ukázalo sa, že práve túto firmu klienti považujú za dôveryhodnú, skúsenú a kvalitne pracujúcu spoločnosť, ktorá dokáže naplniť ich predstavy, nároky i očakávania.

Firma pri svojej činnosti dlhodobo využíva praxou overené a zákazníkmi preferované metódy čistenia, či už okien alebo aj kobercov. Portfólio jej služieb dopĺňajú i ďalšie činnosti v oblasti upratovania a čistenia, takže A SERVIS LIPKA má potenciál splniť objednávky a zadania najrôznejšieho rozsahu a náročnosti.

Dvojica už ďalej nemala nad čím špekulovať…

Dvojica už ďalej nemala nad čím špekulovať. Zodvihli telefón a zavolali. A tak sme sa, ako bolo povedané ešte na samom začiatku nášho rozprávania, počuli všetci traja odrazu. Bolo mi jasné, že naša firma je pre túto dvojicu vybranou adresou, ktorá im má pomôcť s polepeným oknom. Na druhej strane som na betón vedel, že to zvládneme bez väčších problémov.Umývanie okien a výškových budov

Keďže obaja naliehali, aby sme prišili k nim čo najskôr, navrhol som, že o dva dni to bude úplne reálne. V tejto chvíli záleží len na ich rozhodnutí. Slečna dala najavo svoju radosť aj malým zvýsknutím, takže o necelých 48 hodín som už stál v ich útulnom, mladosťou prežiarenom byte a študoval polepené okno v miestnosti.

Bolo evidentné, že predchádzajúci majiteľ bytu si s polepom tejto plochy príliš veľkú hlavu nerobil. Napriek intenzívnej pracovnej snahe našej mladej dvojice sa nepekné fľaky, škvrny a zaschnuté plochy plné lepidla, nedali nijako prehliadnuť. Domáce prostriedky bývajú na takéto pohromy trochu krátke.

Zároveň ale čestne priznávam, že ma ten tristný stav okna bytu z miery nevyviedol. Za roky práce v upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA som získal bohaté a cenné skúsenosti s odstraňovaním najrôznejších druhov znečistenia okien, takže mi bolo od samého začiatku jasné, kde a ako treba začať.

Siahol som tak po osvedčenej škrabke…

Umývanie okien aj vo výškachSiahol som tak po osvedčenej škrabke, ktorá je nielen mimoriadne účinná, ale i výnimočne ostrá. Je preto pochopiteľné, že s ňou treba pracovať opatrne, sústredene a precízne. Pozor, nejde len o mojich desať prstov a riziko úrazu. Škrabka totiž môže veľmi ľahko poškriabať rám okna i samotné sklo, čo naša firma považuje za niečo, cez čo nechodí vlak.

Ostrie škrabky preto vždy vediem systematicky, bez náhlenia a s vedomím, že kvalita tejto prvotnej fázy čistenia, v istom smere rozhoduje o celkovej kvalite, ktorú klient od nás dostane. Takže nielen pre mňa, ale o pre mojich kolegov platilo a platí – ponáhľaj sa pomaly. Samozrejme, že dlhé roky praxe z nás urobili profíkov, a tak slovo „pomaly“ treba brať s poriadnou rýchlostonou rezervou.

Keď som usúdil, že škrabka zvládla svoju úlohu na výbornú, otvorilo sa pracovné pole pre náš rozmyvák. Prosím, že ste to slovo ešte nepočuli? Dobre, rád vysvetlím. Ide síce o náš interný, a tak trochu familiárny výraz, ale roztok teplej vody a špeciálneho chemického prípravku už ani inak nanazveme. Jednoducho a krátko – rozmyvák.spôsob ako umyť okná

Vďaka nemu sa nám podarí okná nielen poriadne a „z gruntu“ umyť, ale zbavíme ich všetkej mastnoty, zasušených čiastočiek leštidla alebo peľových častíc. Popritom všetkom je však dôležité vedieť, že naša upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA v tejto fáze dôkladne neumýva len sklá, príp. plochy, ktoré sú – takpovediac – zákazníkovi na očiach. Rozmyvákom starostlivo umyjeme každý milimeter rámu okna i parapetné dosky, takže na konci je krásne čistá konštrukcia okna.

Následne príde k slovu stierka s pružnou gumenou lištou…

¨Ako umyť okná po stavbárochNásledne príde k slovu stierka s pružnou gumenou lištou. Práve s jej pomocou sa nám darí z plochy okna a všetkých zákutí, odstrániť zvyšky vody a vlhkosti. Tento krok je pre technológiu čistenia podľa našej firemnej metódy, dôležitý a nenahraditeľný. Aj preto mu vždy venujeme veľkú a náležitú pozornosť.

Gumená stierka a jej účinky totiž na celom okne vytvoria jednoliaty, úplne suchý a hladký povrch, ktorý je tak náležite pripravený na fázu finálneho leštenia. Prirodzene, že celé, už umyté okno, nechávame pred leštením ešte krátko preschnúť, aby sme pred poslednou etapou práce získali stopercentnú istotu.

Čistiace práce vo výškach‎

Záver čistenia každého okna je pre firmu A SERVIS LIPKA spojením dlhoročnej kvality, overenej pracovnej metódy a profesionálneho prístupu. Čisté, lesknúce sa okná, ktoré naša spoločnosť po skončení zákazky klientovi odovzdáva, stoja vedľa našej konkurencie jednoznačne najvyššie. Na túto skutočnosť sme hrdí nielen preto, že to skrátka tak je, ale i preto, že to práve takto vidia naši spokojní klienti.

Takže po dôkladnom dosušení celej konštrukcie…

Takže po dôkladnom dosušení celej konštrukcie okna môžeme pristúpiť k lešteniu. Táto časť procesu je v našej firme špecifická a tvorí niečo ako visačku originality našej metódy. Spoločnosť A SERVIS LIPKA totiž pri leštení zásadne nepoužíva chemické leštidlá, ktorá drvivá väčšina klientov pozná z vlastnej skúsenosti alebo televíznych reklamných brejkov.

Zimné záhrady, skleníky, okná-umývanie, čistenieTento prístup má niekoľko dôvodov. V prvom rade chceme, aby okná nášho klienta ostali čisté a lesklé čo najdlhšie. Odborníci nám už dávno potvrdili, že žiadne chemické leštidlo túto otázku vyriešiť nepomôže. Okno, ktoré bolo vyleštené s jeho pomocou bude o pár krátkych týždňov na tom celkom rovnako, ako pred čistením.

Príčina je v práve v chémii, ktorá sa používa. Po leštení ostáva na skle mikrofilm, ktorý sa vplyvom okolitého vzduchu a podmienok, začne chovať ako tenučká vrstva lepidla. Na ploche okna začnú pribúdať nečistoty, peľ a drobné čiastočky prachu, takže okno sa rýchlo vráti tam, kde pred čistením bolo.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA spolieha v tejto kľúčovej fáze na tzv. leštenie na sucho, čo technicky predpokladá len dve zásadné veci – silu svalov našich zamestnancov a kus čistej bavlnenej tkaniny. Okná každého klienta potom leštíme pomaly, starostlivo a precízne, takže dosiahneme ich vysoký lesk a žiarivú čistotu.

Dokonale hladká plocha vylešteného okna dokáže výrazne dlhšie odpudzovať prach, nečistoty a všetky rozptýlené čiastočky špiny okolo seba. Umyté a vyleštené okná preto vydržia krásne čisté a očividne lesklé podstatne dlhší čas. Aj tu sa skrýva časť našej metódy, ktorá vedie k špičkovej kvalite čistých okien.

Myslím, že ďalší postup mojej práce u dvojice…

Myslím, že ďalší postup mojej práce u dvojice mladých ľudí sa dá už celkom ľahko odhadnúť. Polepené, poriadne znečistené okno prešlo všetkým popísanými fázami čistenia, až sa dostalo k procesu leštenia. Mladá žena sa práve vtedy čírou náhodou pristavila a chvíľu ma pri práci na skle sledovala.Umývanie výloh, odstraňovanie fólií a polepov

Naznačila mi, že takéto leštenie si predsa z detstva pamätá. V ich susedstve žila staršia pani, ktorá svoje okná leštila práve takýmto spôsobom. Pokiaľ vie, mama aj iné ženy z rodiny, to vnímali v tých rokoch ako zbytočný a zastaralý postup, pri ktorom sa len človek narobí. Radšej vzali do ruky okenu a bolo.

No vidíte, a pritom ten postup vôbec nezostarol, naopak, funguje skvele a naši klienti sú za takto vyleštené okná veľmi vďační. Tá trocha námahy navyše nám za spokojnosť každého zákazníka A SERVIS LIPKA predsa stojí, dokončil som posledné vety a leštenie zároveň.

Hmm, to máte úplnú pravdu, ozval sa od dverí priateľ mladej ženy. To okno je fantasticky čisté a vyzerá ako nové už zďaleka. Slečna s úsmevom prisvedčila a obaja mi ešte raz poďakovali. Nie, nie, odmietol som, tá vďaka patrí najmä firme A SERVIS LIPKA a jej metóde. Možno to tak nevyzerá, ale jej základom nie je iba postup a špecifické leštenie.

Pre našu firmu bol a bude podstatný najmä klient, jeho nároky a spokojnosť – plus odovzdaná kvalita. Niekde tu leží skutočné jadro čistiacej metódy a výsledky, ktoré mávajú presne takúto podobu, a rukou som ukázal na čisté okno.