Servisné umytie výkladov od 0,50 €/ m2
Čistenie veľkých presklených plôch od 1,00 €/ m2

Umývanie okien

Upratovacia firma A SERVIS LIPKA, s. r. o. sa pohybuje v oblasti čistiacich služieb už viac ako 20 rokov. Našou hlavnou doménou je umývanie okien, výkladov a presklených plôch, ktoré vykonávame buď pravidelne alebo jednorazovo. Udržiavanie dokonalé čistých okien si vyžaduje pravidelné umývanie a starostlivosť. Túto starostlivosť poskytujeme ako pravidelné servisné umývanie, ktoré vykonávame vo viacerých pravidelných cykloch, ktoré si zvolí vždy zákazník presne podľa jeho potrieb. Sú to tieto cykly: 1×7 dní, 1×14 dní, 1×30 dní, 1×60 dní, 1×90 dní, 1×180 dní alebo nepravidelne. Nepravidelné umývanie okien, výkladov a presklených plôch sa vykonáva menej ako raz za pol roka, alebo je to umývanie po stavebnej činnosti, po rekonštrukcii, alebo generálne čistenie presklených plôch. Najčastejšími využívateľmi servisného umývania sú naši zákazníci v obchodných centrách, ale okná umyjeme aj vo vašej kancelárii a u vás doma.

umývanie výkladovNašou zásadou pri umývaní okien je, že nepoužívame nikdy žiadne leštidlá. Môže sa to javiť zvláštne, keďže práve leštidlá majú zabezpečiť, aby okná po umývaní boli krásne lesklé. My ich však nepoužívame, pretože zanechávajú po sebe povlak, na ktorý sa v krátkom čase nachytajú nečistoty a tým sa okno rýchlejšie zašpiní. Tým, že okná dolešťujeme len bavlnenými plienkami dosiahneme to, že okná sú taktiež krásne lesklé, ale nevznikol tam povlak, na ktorý by sa zachytávala nečistota a tým pádom takto nami vyleštené okná ostanú čisté po dlhší čas. Občas sa vyskytnú na oknách alebo výkladoch reklamné polepy, ktoré si zákazník želá odstrániť. Odstraňovanie polepov je časovo náročné, pretože často krát ostávajú na skle zbytky lepidla. My odstraňujeme takéto polepy špeciálnymi korundovými žiletkami, ktoré odstránia aj lepidlo a to bez toho, aby sa poškodilo alebo doškriabalo sklo.

Umývanie výkladov

Pre maximalizáciu účinku umývania odporúčame po vyčistení okien naniesť ešte aj špeciálnu hydrofóbnu impregnáciu. Táto impregnácia poskytuje oknám dlhodobú ochranu na báze nanotechnológií. Nanášame ju na vyčistený povrch okien či výkladov. Takto ošetrená plocha vydrží po dlhý čas čistá a nie je nutné okná umývať tak často. Voľným okom nie je viditeľná, najlepšie sa ju dá rozpoznať pri daždi, keď kvapky vody pri stekaní nezanechávajú za sebou stopu, vďaka ktorým potom okno vyzerá špinavo. Táto ochrana má životnosť až 5 rokov a je dobré ju naniesť okamžite po umytí okien.
Keďže nie všetky výklady a presklené plochy sú prístupné zo zeme, sme schopní umyť aj takéto plochy vo výškach a na ťažko prístupných miestach. Pri takýchto prípadoch máme k dispozícii rebríky, vysokozdvižnú techniku, alebo certifikovaných horolezcov, ktorí sú vyškolení podľa platných vyhlášok.