Ak nechceme mať koberce poškodené, mali by ich čistiť profesionáli

//Ak nechceme mať koberce poškodené, mali by ich čistiť profesionáli

Ak nechceme mať koberce poškodené, mali by ich čistiť profesionáli

Po niekoľkých rokoch som si na status matky-samoživiteľky už akosi zvykla, aj keď to občas nebýva žiadna sláva. Na druhej strane si však myslím, že hovoriť práve teraz o detailoch nič nerieši, a tak len uvediem, že mám dve deti a dvojizbový byt na okraji mesta.

 

Prvých pár…

tipy ako vyčistiť koberecPrvých pár mesiacov života v trojici bolo dosť drsných, keďže som chodila denne do práce, vodila deti do školy, starala sa o domácnosť a snažila sa dbať trochu aj o seba. Cítila som, že to týmto tempom dlho takto nepôjde. Nájsť si však pracovné miesto bližšie k bytu a deťom bola holá utópia. Väčšina firiem, ktoré aj dajaké voľné miesta ponúkali, sídlila buď v centre alebo ešte ďalej od mesta. Nakoniec zaúradovala náhoda. Stretla som na ulici dávnu spolužiačku zo školy, ktorá rozbiehala účtovnícku firmu, pričom rátala aj s externistami.

Už prvý…

Už prvý rozhovor bol malým splneným snom, keďže vykočila šanca, žeby som mohla pracovať z domu a len raz do týždňa abslovovať spoločné firemné porady. V domácom kompe som dokonca mala aj potrebné účtovnícke programy, takže išlo už len o poriadnu dávku šťastia, aby sa to všetko podarilo naštartovať. No, a zhruba po dvoch mesiacoch sme začali. rady ako vyčistiť koberecDnes už máme biznis rozbehnutý celkom dobre, dokonca som sama priviedla niekoľko nových klientov, a tak pracujem online z domu a som viac-menej spokojná. Pravda, na každé jedno plus sa niekedy túla jeho mínus, a tak mi starosti okolo domácnosti občas utečú medzi prsty.

Chlapci…

Chlapci však už celkom podrástli, a preto mi často a bez rečí pomáhajú. Horšie to býva s väčšími prácami, ako napríklad umývanie okien, čistenie kobercov alebo obecne „populárne jobovky“ typu vianočné upratovanie alebo niečo podobné. Minule som sedela pri svojej ďalšej káve, užívala si zaslúženú pauzu a pritom sledovala koberec v obývačke. No, vyzeral dosť úboho. Ležal tam celý bez iskry a s unavenými farbami. Bolo na ňom na prvý pohľad vidieť, že zúfalo potrebuje vyčistiť. Okná som radšej ani v tejto skúmavej a kritickej nálade nesledovala.

Keďže…

kvalitné čistenie kobercovKeďže sestra je moja dutá vŕba, cinkla som jej, či náhodou nepozná firmu, ktorá by mi s tým čistením pomohla. Ja by som na to čas nemala. Jasné, že mi najprv – v dobrom – vynadala, prečo jej nevolám častejšie, ale len vtedy, keď niečo potrebujem. Skrátim to. Po hodinke som sa od nej konečne dozvedela kontakt na firmu, ktorá vraj čistí lacno, dobre a rýchlo. To viete, že som sa s nimi dohodla prakticky obratom. Páni nabehli asi po týždni, lebo mali toho veľa. Nechala som teda vyčistiť koberec nielen v obývačke, ale aj v detskej, takže zhruba polovica dňa padla na organizačné práce a tak.

Ešte kým…

Ešte kým ľudia z firmy pracovali, mala som zvlášzny pocit, že v byte mi vonia ako kdesi pri rybníku. Keď už bolo konečne po všetkom, nadšením som príliš neskákala. Koberce boli na môj vkus viac ako vlhké, takže sa postupne sušili celú noc. Ráno ma ich stav šokol ešte viac. Na kobercoch boli akési čudné škvrny a fľaky, a keby som nevedela, že včera ich tá dvojka čistila, prisahala by som, že takto vyzerajú už od tridsaťročnej vojny. Skrátka hrôza. Sestra ostala z mojich informácií hotová a sľúbila mi, že z tej firmy vykope dušu alebo mi vrátia prachy.

 

Priznám sa,kde nechať vyčistiť koberec

Priznám sa, že mne to problém neriešilo, lebo koberce vyzerali takmer na odpis, či tak voľajako. Sadla som si teda plná hnevu a bezmocnosti za komp a musela neplánovane venovať kopu drahého času hľadaniu serióznej a skutočne profesionálnej firmy, ktorá nielen tie dva koberce vyčistí, ale „uprace“ aj tú hrôzu po tých profíkoch-amatéroch. Našťastie mi po niekoľkých minútach udreli do očí kladné reakcie. Poďakovania a recenzie, ktoré sa spájali s firmou – A SERVIS LIPKA. Začala som sa jej viac venovať a zisťovať, čomu na trhu ponúka. A tak mi bolo rýchlo jasné, že okrem kobercov a podláh, umývajú a odborne leštia okná, likvidujú graffiti, rôzne plesne alebo pracujú vo výškach.

Po každom…

cena čistenie kobercovPo každom prečítanom riadku som mala lepši a lepší pocit. Keď som sa dostala k téme kobercov, bolo mi pomerne skoro jasné, čo sa s mojimi kobercami pred pár dňami stalo. Firma, ktorá mi ich takto domrvila, využíva tzv. mokré čístenie, inak známe ako extrakčná metóda, a práve tento spôsob svojou kvalitou a výsledkami už dávno patrí do histórie. Firma A SERVIS LIPKA čistí koberce hĺbkovou strojovou metódou, ktorá je od extrakčnej technologicky vzdialená zopár svetelných rokov. Aj preto som narážala na toľko poďakovaní, kladných reakcií a hodnotení. Takže som sa spontánne rozhodla, že si obidve tieto metódy bližšie na webe preklepnem, nech viem, „čo je včera a čo dnes…“

Obdive…

Obdive metódy majú na trhu svojich obhajcov a zastáncov, pričom objektívne fakty a získané dlhoročné skúsenosti hovoria celkom jasnou rečou v prospech metódy strojového hĺbkového čistenia. Taká je skrátka daná skutočnosť, a tak sa jej teraz venujme… Extrakčné čistenie funguje na trhu už dlho a postup pri jeho aplikovaní býva veľmi jednoduchý. Do koberca sa rýchlo vpraví roztok teplej vody a chemického roztoku. Stroj – strojové čistenie kobercovtepovač alebo extraktor – začne na ploche vytvárať penu a tento proces následne uvoľňuje špinu a iné nečistoty.

Po uplynutí…

Po uplynutí určeného času sa koberec začne pomaly vysávať. Pre tento účel sa využíva samotný extraktor, iba prepnutý do polohy „sanie.“ Plocha sa tak zbavuje peny aj nečistôt. Treba však poznamenať, že tento technologický postup ošetruje len povrchové vrstvy koberca a do hĺbky jeho štruktúry sa nedostáva ani pena, ba ani sací výkon vysávača. Je preto pochopiteľné, že tejto metóde sa nijako nevyhýbajú systémové nedostatky, plynúce z technologickej zastaranosti, nižšej účinnosti a morálnej opotrebovanosti celého systému. Napríklad veľmi prekvapuje, že jedným z hlavných problémov býva použitie vody.

dezinfekčné čistenie kobercovSamozrejme,…

Samozrejme, že počas každého čistenia sa do koberca dostáva nutné množstvo vody a vlhkosti. Slabá účinnosť extrakčnej technológie a len priemerný výkon sacieho zariadenia sa logicky stávajú príčinou toho, že po skončení čistiacich prác ostane v koberci dosť vody na to, aby s ňou bol značný problém. Riešením je len trpezlivé, aj keď celkom zbytočné čakanie, pokým sa voda postupne nevysuší. Čo zvyčajne trvá až niekoľko hodín. Dokonca sa dá hovoriť o intervale od troch až do deväť hodín, čo je už skutočne veľa. Prirodzene, táto mínuska celý proces čistenia neúmerne predlžuje a pre klienta sa tak extrakčný postup stáva nekomfortným.

Samotné…

Samotné sušenie koberca ale generuje aj ďalší, nemenej zložitý a nečakaný problém. Nečistoty uvoľnené pôsobením teplej vody a príslušnej chémie extrakčná metóda jednoducho nedokáže odstrániť úplne. hĺbkové čistenie kobercovVyjdu síce až na samý povrch koberca, ale odtiaľto sa už preč nedostanú, keďže systém na ne výkonom ani technológiou nestačí. Keď sa koberec konečne po iks hodinách vysuší, na ploche sú jasne badateľné, veľmi nepekné fľaky a škvrny, vytvorené práve týmito uvoľnenými nečistotami. Klient tak máva pred sebou nečakaný, a vlastne úplne zbytočný problém, nehovoriac o finančných stratách.

Prirodzene,…

Prirodzene, drvivá väčšina zákazníkov býva z takéhoto negatívneho výsledku rozladená. Logicky nasledujú reklamácie, nepríjemné spory a mnoho ráz sa nedá vyhnúť ani novému, opravnému čisteniu. Aj firme A SERVIS LIPKA sa už neraz stalo, že bolo treba akútne naprávať práve takéto chyby extrakčného čistenia. Ukazuje sa teda čoraz jasnejšie, že extrakčný spôsob neposkytuje dostatok kvality, záruk a spokojnosti. Aj preto by sme teraz mohli a mali hovoriť o inom systéme čistenia, ktorý na trhu ponúka spoločnosť A rýchle čistenie kobercovSERVIS LIPKA.

Spoločnosť…

Spoločnosť pri realizácii svojich objednávok využíva špičkový systém čistenia kobercov, známy ako strojové hĺbkové čistenie. Systém sa v bežnej praxi plne osvedčil a zo strany zákazníka prináša len dobré ohlasy. Napokon množstvo klientských odporúčaní, kladných recenzií a poďakovaní, jasne dokumentuje tieto pozitívne skutočnosti. Srdcom úspešnej strojovej metódy čistenia sú spoľahlivé a výkonné stroje, unikátna chémia a jedineční ľudia-špecialisti. S nadsádzkou sa dá preto povedať, že tento výnimočný technologický „trojboj,“ stojí na začiatku každej zákazky a dokonalej spokojnosti klienta.

Moderný,…

Moderný, overený a po každej stránke vyvážený postup čistenia vyzerá nasledovne. Prvým krokom je to aplikácia špeciálnej chemickej ľahké čistenie kobercovlátky od nemeckej firmy Bosch RTS priamo do hĺbky koberca. Táto chémia disponuje výnimočnými a oceňovanýmu vlastnosťami. Takže pokiaľ ide o kvalitu čistenia, nemá dnes na trhu priamu konkurenciu. Akonáhle sa začne chémia „venovať“ nečistotám a mikroorganizmom, ktorých býva v koberci požehnane, naštartuje svoju misiu vysokovýkonný kotúčový stroj s rotačnými kefami. Spoľahlivé rotačné kefy kotúčového stroja potom tento špeciálny chemický roztok zapracúvajú do koberca systematicky a veľmi precízne. Kým sa zo štruktúry textílie nedostanú von aj posledné zvyšky nečistôt.

Treba dodať,…

Treba dodať, že unikátna kozmetika Bosch RTS je nielen vysoko účinná, ale voči kobercu aj veľmi šetrná, takže koberec nijako nepoškodzuje. Chemické látky, koncentrované v podobe aktívnej peny, postupne z koberca uvoľňujú všetky druhy nečistôt. Ale aj ľudskému zdraviu škodlivé roztoče, najlacnejšie čistenie kobercovalergény a rôzne druhy mikroorganizmov. Koberec navyše dokonale vydezinfikujú, čo iné metódy čistenia vôbec nezvládajú. Zákazník tak vo finále vidí nielen perfektne čistý koberec, ale aj plochu, ktorá je po stránke zdravotnej nezávadnosti takmer dokonalá. Aj preto služby A SERVIS LIPKA často využívajú domácnosti s malými deťmi, opatrovateľské, zdravotnícke alebo sociálne zariadenia.

Len čo…

Len čo skončí prvá fáza začnú špecialisti firmy A SERVIS s vysávaním vyčistenej plochy. Zariadenie, ktoré na tento účel používajú je od bežne známeho vysávača už na prvý pohľad odlišné. Stroj je pomerne masívny, pre jedného chlapa aj dosť ťažký. Ale vo svojom vnútri skrýva nadbytok sily a výkonu. Samozrejme, že trojica motorov, ktorými tento vysávač disponuje, má energie a sacieho výkonu na rozdávanie. Nemožno sa preto ani čudovať, že sila tohoto stroja je naozaj výnimočná. Odborníci firmy Čistenie, tepovanie kobercov však po rokoch skúseností a praxe, vedia veľmi dobre, ako a akým smerom ju treba usmerňovať, aby fungovala presne ako má.lacné čistenie kobercov

Touto…

Touto koncentrovanou sacou energiou je potom pomerne ľahké koberec zbaviť zvyškov peny, aj so všetkými uvoľnenými nečistotami. Ale tiež roztočmi, alergénmi a ostatnou mikroskopickou faunou, ktorá zdraviu človeka v žiadnom smere neprospieva. Trojnásobná sila motorov tohto zariadenia však s prehľadom zvládne povysávať aj zvyšky nasiaknutej vody a vlhkosti. Čo je z pohľadu technológie vskutku pozoruhodné. Aj preto býva takto oštrený koberec už takmer suchý a dá sa bez dlhého čakania pohodlne používať.

Z uvedených…

Z uvedených slov je zrejme jasné, že popisovaná extrakčná metóda dnes nepredstavuje pre strojové hĺbkové čistenie plnohodnotnú konkurenciu. Vďaka svojim technickým a technologickým obmedzeniam, jednoducho nedokáže vyčistiť žiadny koberec do hĺbky. Na druhej strane strojová hĺbková metóda spoločnosti A SERVIS funguje vždy precízne a spoľahlivo. Pričom ponúka vysokú kvalitu, efektívnosť a šetrnosť zároveň. Aj preto sa netreba obávať, žeby na vyčistených kobercoch ostali akékoľvek nedokonalosti alebo dokonca fľaky. Klient strojovej metódy získava len dokonale čistý, vydezinfikovaný a hebký koberec.

údržba koberce

Je preto…

Je preto celkom pochopiteľné, že som následne oslovila spoločnosť A SERVIS LIPKA a požiadala ju, aby dala mojim kobercom – poznačeným extrakciou – nový impulz. Vo firme boli veľmi milí a ústretoví. Dostala som ponuku, termín a čas. A keďže mi všetko sadlo, boli u mňa zamestnanci A SERVIS už o tri dni. Usmievaví a ochotní, a dokonca mi pomohli aj s nábytkom, takže ja som sa mohla venovať inej práci. Priznám sa, že im to ani dlho netrvalo, lebo tie ich stroje a technika vzbudzovali v kobercoch riadny rešpekt. Asi po dvoch hodinách skončili a mne sa obidva koberce ukázali v novom, oveľa krajšom svetle ako doteraz. Svieže, čisté, hebké, nadýchané a krásne voňavé.starostlivosť o svetlý koberec

Pri krátkom…

Pri krátkom rozhovore s oboma pánmi som si upresnila aj možnosť umývania okien firmou A SERVIS, a tak som už podvečer mohla spriadať plány na ďalšie práce v domácnosti. Mala som naozaj dobrý dojem, nielen z výsledku, odvedenej roboty, ale aj z chovania a prístupu celej firmy. Skrátka išlo o skutočných profesionálov, ktorí sledujú len jediné – spokojnosť klienta a vysokú kvalitu odvedenej práce. Nesmierne rada vám tak služby profi firmy A SERVIS LIPKA odporúčam. Strojové hĺbkové čistenie kobercov totiž dokáže premeniť každý koberec na takmer „fungl nový kus“ a potešiť tým nielen samotného majiteľa, ale najmä koberec samotný, čo je skvelá správa.

 

 

 

Rate this post
Napísal/a | 2018-02-12T13:39:59+00:00 február 12th, 2018|tepovanie kobercova|0 Komentárov

Napíšte komentár