Byt má mať podlahu dokonalú práve preto, že sa prenajíma. Čistenie, umývanie podláh

//Byt má mať podlahu dokonalú práve preto, že sa prenajíma. Čistenie, umývanie podláh

Byt má mať podlahu dokonalú práve preto, že sa prenajíma. Čistenie, umývanie podláh

Čas beží nevšímavo, a tak aj nám už deti odrástli a žijú so svojimi vlastnými rodinami. Nie, nijako si na tento „štandard“ nesťažujeme, nakoniec, všetci žijeme v jednom meste, takže máme k sebe blízko, stretávame sa a pomáhame si. Skrátka, vznikla okolo nás jedna veľká, celkom veselá a početná rodina.

Pred časom…

cena čistenie podláhPred časom však za mnou prišiel manžel s takmer zabudnutou myšlienkou. Opäť vraj premýšľal o kedysi zvažovanej možnosti, nezačať prenajímať náš starší byt, ktorý bol po odsťahovaní najmladšieho syn takmer prázdny. Stačia len dajaké menšie úpravy a minimálne investície. A teraz, keď do tých končín konečne predĺžili trolejbusovú linku, zmizol aj problém so zložitým cestovaním.

Najprv som…

Najprv som bola prekvapená, že s tým znovu začína. Pokiaľ si pamätám, dohodlo sa predsa, že ten byt predávame, odpovedala som. Muž však začal vŕšiť kopu argumentov, ktoré podložil dajkými číslami a tabuľkou. Keďže sa denne s čislami babre, bolo mi jasné, že si nič nevycmúľal z prsta. Tie dôvody boli totiž celkom zaujímavé a presvedčivé. Vzala som si preto oddychový čas a sľúbila, že si o téme pohovoríme na druhý deň. No, nebudem to preťahovať. Jednoducho a jasne. Zhodli sme sa, že teda byt nepredáme, ale ho zreparujeme a začneme prenajímať. čistenie podláh cena z m2A čo my vlastne vieme. Nakoniec sa o pár rokov ukáže, že niektorý z vnukov si bude chcieť zariadiť malú „slobodárku“ a byt tak príde vhod.

Pravda o…

Pravda o aktuálnom stave bytu som mala dosť hmlisté predstavy, keďže pár rokov v ňom žil syn s priateľkou, ale nič hrozné som neočakávala. Syn je totiž celkom úspešný výtvarník, pričom dobre viem, že jedna z izieb mu slúžila ako ateliér, no a maliar-grafik hádam – v rámci tvorivej inšpirácie – byty búrať nemusí. Zašli sme teda po dlhšom čase do bytu na vizitáciu, nech vieme čo a ako. Prirodzene, syn prisľúbil, že sa o náklady s nami podelí, a tak bolo len otázkou času, kedy sa do všetkého pustíme. Jediné, čo ma trochu znervózňovalo, bolo linoleum, ktoré syn dávnejšie nalepil na

podlahu vo svojom atleliéri.

Vedeli sme, že to malo ochrániť drevenú plochu, ale takto?

cenník čistenie podláh

Keď syn…

Keď syn s mužom linoleum spoločne strhli, ukázalo sa, že drevený masív podlahy je v celkom dobrom stave,

ale súrne potrebuje poriadnu, naozaj odbornú a hĺbkovú omladzovaciu kúru, keďže lepidlo, špina a nerovnomerný tlak nábytku cez lino, urobili svoje. Muž sa akurát nadychoval, keďže má kamaráta, ktorý sa čisteniu podláh venuje, ale mne stačil s tým pánom jeden nepríjemný zážitok.čistenie priemyselných podláh Čistil nám vtedy na chate drevené podlahy, no výsledok sa ani pri najlepšej vôli nedal označiť ako dobrý. Navyše mi do očí tvrdil, že lepšie sa to vyčistiť nedá. Manžela som teda zastavila a rozhodla sa, že si odborníkov nájdem sama.

Zrejme…

Zrejme naozaj patrím medzi typické ženy, čo mi aj muž denne pripomína, lebo hneď ten večer som obvolala asi desať priateliek. Moja otázka bola jednoduchá. Hľadám profesionálnu firmu, ktorá sa dlhodobo venuje odbornému čisteniu podláh, má dobré referencie, veľa skúseností a jej zamestnanci sú slušní a ústretoví ľudia na svojom mieste. Myslím, že som urobila dobre, lebo až tri z nich mi čistenie liatych podláhpotvrdili jediné. Ak chcem mať podlahu kvalitne a odborne vyčistenú, mala by som si objednať upratovaciu a čistiacu spoločnosť A SERVIS LIPKA, ktorá je v tomto smere najlepšia. Podľa slov mojich kamošiek, odvedú vždy skvelú robotu za primerané peniaze, majú vynikajúce know-how a firma je v každom smere skúsená, otovrená a poctivá.

A keďže…

A keďže si rada podobné dámske prísľuby potvrdzujem z niekoľkých nezávislých strán, zašla som ešte aj na web stránky, aby som mala o firme A SERVIS LIPKA presné, jasné, a najmä kompetentné informácie. To viete, zvykla som si, že vydať peniaze za akékoľvek služby by mal človek len po triezvej úvahe a čistenie podláh v domácnostis dostatkom overiteľných správ. Takže som začala na webe sústredene listovať a zoznamovať sa s profilom, prácou a charakterom spoločnosti A SERVIS ešte podrobnejšie. Potešilo ma, že firma uvádzala mnoho detailov o obsahu svojej práce, takže téma podláh sa mi ukazovala zo širšieho pohľadu.

Napríklad…

Napríklad podlaha ako fenomén v interiéri. Niekto hľadá drevo, iný unikátny plast, další nedá dopustiť na dlaždice. Koniec-koncov, podlaha v interiéri predstavuje vskutku výhodné a praktické riešenie, ktoré má nepreberné možnosti rôznych možností a kombinácií. Prirodzene, medzi prvým dôvodmi výberu býva odolnosť, ľahká údržba a dlhodobá funkčnosť. Upratovacia a čistiaca spoločnosť Umývanie, čistenie podláh sa podlahám ako objektu svojej profesionálnej práce, venuje už vyše dve desaťročia. Poctivá, presne odvedená práca a jej výsledky spojené s čistením a ošetrovaním podláh jej získali dobré meno nielen v Českej republike, ale tiež na Slovensku, v Rakúsku a v Nemecku.

čistenie podláh v domácnosti čistenie mramorových podláhSpoločnosť…

Spoločnosť sa ale venuje aj ďalším oblastiam upratovacích a čistiach prác. Spoľahlivo odstraňuje z podlahy starý vosk, čistí koberce aj čalúnenia. Taktiež vykonáva denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií, ale aj firiem. Svojim klientom ponúka upratovacie práce po stavebných činnostiach. Okrem týchto činností, umýva a leští okná, výklady a výlohy, presklené plochy, a to aj vo výškach. Nie je pre ňu žiadny problém vyčistiť žalúzie, lamely, rolety alebo markýzy. Poradí si taktiež s nedovolenými a reklamnými polepmi, ochrannými fóliami, samolepkami, či bannermi z presklených plôch. Tiež perfektne zvláda špeciálne čistiace a preventívne práce proti graffiti alebo plesniam.

Zo širšieho…

Zo širšieho pohľadu treba súhlasiť s myšlienkou, že podlahy sú zväčša mimoriadne praktické, v priestore vysoko funkčné a obvzlášť trváce riešenia. Správnosť tejto úvahy pritom potvrdíme druhou časťou myšlienky, že podlahu treba – napriek všetkým plus – udržiavať a ošetrovať. Občas sa nám dokonca vypláca, ak réžiu ponecháme len v rukách profesionálov. V zásade nemožno polemizovať s tvrdením, že každá podlaha býva vystavenáčistenie mramorových podláh všelijakým druhom a formám namáhania. Tento fakt by si mal jej majiteľ dobre a stále pamätať. A práve podľa neho neho prispôsobovať intervaly, kvalitu a druhy jej ošetrovania.

Samozrejme,…

Samozrejme, že mnohí, ktorí na samom začiatku investovali do svojej podlahy dosť peňazí a skutočnú kvalitu, pričom si ju dali položiť od skutočných majstrov, celkom ľahko nadobudnú dojem, že takejto podlahe ktovieakú opateru ani venovať netreba. Odborník však takéhoto príliš spokojného majiteľa pomerne rýchlo vyvedie z omylu. Povrch podlahy nie je večný a nezvládne všetky nástrahy rodinného, alebo aj firemného života. A pritom povrch nestačí len zbežne vyčisiť a trochu navoskovať.

Životnosť…

Životnosť a odolnosť podlahy by sa mala riadiť jednoduchou vetou: nečistime ju spôsobom a chémiou, ktoré nepoznáme. Pustiť sa do nej tvrdou kefou s čistidlom, ktoré máme v ruke po prvý raz, je cesta k zbytočným, a nie práve lacným komplikáciám. Takže poškodiť si podlahu neznámou chemikáliou fluatace podlahyalebo príliš drsnými mechanickými pohybmi, nebýva nič zložité. Vypláca sa riadiť pravidlom, že každá podlaha  – z času na čas – potrebuje odbornú opateru. A nejde len o kvalitné chemické prípravky a spoľahlivú techniku. Hlavnú rolu pri ich čistení zohrávajú skúsení profíci, ktorí majú, takpovediac, túto oblasť služieb v popise práce.

Upratovacia…

Upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA sa už dlhodobo a premyslene pri každej svojej novej objednávke spolieha na účinnú pomoc prevereného, dostatočne spoľahlivého a primerane výkonného jednokotúčového čistiaceho stroja. Práve vďaka nemu sa jej darí vyčistiť rôzne typy podláh generálnym, ale aj detailným spôsobom. Čistenie každej podlahy sa začína jej poctivým vydrhnutím. Dokonale tu „zaberie“ nielen jednokotúčový čistiaci stroj, ale tiež účinná, no pritom veľmi šetrná chémia. Etapu číslo dva predstavuje silný, a taktiež „ohľaduplný“ stroj – priemyslený vysávač. Práve vďaka jemu sa vie podlaha zbaviť všetkej špiny, mastnoty a zvyškov uvoľnených pri drhnutí. Zároveň je povrch podlahy oslobodený od zbytkov vody, renovácie podláhktoré ostali z fázy jej drhnutia.

Upratovacia…

Upratovacia celého procesu vysávania, leží pred našim zákazníkom perfektne vyčistená podlaha, ktorá mu ponúka skutočne čistý a vydezinfikovaný povrch. Nasleduje ešte jedno umytie, ale len čistou vodou. Týmto krokom sa plocha zneutralizuje pred vplyvom chémie, ktorá pomáhala pri drhnutí. Finálne je už len o vysušení podlahy. Iba pre úplnosť. Spomínaný jednokotúčový čistiaci stroj sa považuje za obzvlášť účinné a výkonné zariadenie s hmotnosťou 50 kilogramov, ktoré využíva prítlak smerujúci na čistiaci kotúč s priemerom 45 centimetrov.

Treba zdôrazniť,…

voskovanie podláhTreba zdôrazniť, že každý z pracovníkov A SERVIS LIPKA je vo svojej profesii skúseným  odborníkom. Aj preto firma zamestnáva len kmeňových pracovníkov. Brigádnici alebo sezónne pracovné sily by totiž počas svojho krátkeho pôsobenia vo firme, nemohli na primeranej odbornej úrovni zvládnuť všetky povinnosti a druhy špecifickej činnosti. Skúsení a odborne preškolení zamestnanci sú tak pre našich klientov, ako aj spoločnosť A SERVIS LIPKA istotou, že každá objednávka bude vykonaná v súlade s predstavami a želaniami zákazníka. Pochopiteľne v plnej zhode s technologickými normami.

Nasledujúce…

Nasledujúce myšlienky firma A SERVIS vníma veľmi citlivo, keďže ide o obecný spôsob chápania úrovne kvality v tejto nejednoduchej branži. Mnoho spoločností, ktoré sa taktiež zaoberá čistením podláh, nekladie na výber svojich pracovníkov, príslušnú techniku a využívanú chémiu dostatočne vysoké nároky. Samozrejme, že tieto závažné aspekty žiadnu podlahu nezaujímajú a klient môže o nich sotva niečo bližšie tušiť. Málo kvalifikovaní zamestnanci, neadekvátne chemické prípravky alebo nevýkonná technika sú potom časťami prípravky na čistenie podláhsmutnej skladačky, ktorej výsledkom býva povrchnosť čistiacich prác, nedostatočná odbornosť, a čo býva asi vôbec najhoršie – často veľmi nízka, prípadne viac ako pochybná kvalita.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA…

Spoločnosť A SERVIS LIPKA pracuje v tomto ohľade úplne odlišným spôsobom. Už len samotný výber chemických prostiedkov predstavuje postup, ktorý si firma za dlhé roky praxe osvojila a ktorý sa náležitou formou dodržuje. Čistenie podláh sa preto vykonáva s pomocou kvalitnej zásaditej chémie. Ak je to však potrebné, jej špecialisti vedia využiť aj prednosti látok s kyslým chemickým profilom. Väčšinou sa vtedy venujú čisteniu podláh, ktoré sa stali súčasťou stavebných alebo rekonštrukčných prác, takže na ich povrch a materiál účinkovalo vápno, cement alebo iné, pomerne agresívne stavebné látky a suroviny. Takéto kyslé chemické prípravky totiž vedia takýto materiál veľmi dobre zvládnuť.

ako vyčistiť podlahuNeodmysliteľným…

Neodmysliteľným prvkom čistej podlahy býva tiež jej navoskovanie. Firma A SERVIS podlahy svojich zákazníkov voskuje počas tzv. fluatácie. V tomto dôležitom kroku sa na čistú plochu aplikuje priemyselný polymér, ktorý podlahu ochráni do tej miery, že si dokáže dlhodobo uchovať svoj dokonale čistý vzhľad. Povrch podlahy sa väčšinou leští pololesklým alebo matným voskom. Prepožičiava mu dostatočnú pružnosť, takže plocha a jej materiál sa rýchlo nepoškriabu. Naviac sa povrch podlahy aj lepšie udržiava. Aj preto sa najčastejšie voskuje dvakrát až trikrát, aby sa vytvorila súvislá vrstva, ktorá zaistí elasticitu a protišmykovosť. Samotný vosk, resp. priemyselný polymér býva pod obchodnou značkou PKD vyrábaný v Nemecku.

Zrejme…

Zrejme nemusím príliš dlho rozvádzať, že firmu A SERVIS LIPKA som po dohode s manželom ihneď oslovila. Nemala som totiž žiadne pochybnosti. Ak niekto zvládne našu podlahu, resp. všetky podlahy v byte, opäť oživiť a dokonale resuscitovať, sú to práve odborníci tejto spoločnosti a ich jedinečná čistiaca metóda. A potom už všetko bežalo ako po masle. Dohoda, zmluva, financie, čas a termín. Profíci v každom ohľade a bez najmenšieho zaváhania. Dvojica pánov, ktorí sa v byte po pár dňoch objavili, bola skvele pripravená, dobre zohratá a nič nerobila zbytočne. Skrátka, takto si človek predstavuje skúseného zamestnanca, ktorý svoju prácu ovláda ako abecedu.čistenie drevených podláh

Po niekoľkých…

Po niekoľkých hodinách ich sústrednej práce naše podlahy, a najmä tá, ešte nedávno zakrytá linom, pôsobili ako nové. Krásne čisté, lesklé, ošetrené voskom, dokonalé a bezchybné. Bola som spokojná, lebo celý byt sa odrazu vyšvihol o level vyššie, takže vo mne od radosti poskočilo typicky ženské srdce, ktoré si potrpí na poriadok, čistou a harmóniu. V prípade, že podlaha u vás doma alebo aj tá vo firme, potrebuje tiež urýchlene pokropiť živou vodou, máte – na rozdiel od nás – cestu k výsledku o kus jednoduchšiu. Stačí sa spojiť so spoločnosťou A SERVIS LIPKA a jej skvelí ľudia zariadia všetko potrebné. Na vás potom ostane už len radosť z výsledku a správnej voľby.

 

Rate this post
Napísal/a | 2018-02-13T13:55:05+00:00 február 13th, 2018|strojové čistenie podláh|0 Komentárov

Napíšte komentár